Szeretnéd tudni mennyiből és milyen gyorsan lesz jogsid?

Kedves Tanulóvezető jelölt!

Elég régóta tanítok már ahhoz, hogy jól ismerjem leendő tanulóink gondolatait a jogosítvány megszerzéséről. Általában a legtöbben azt hiszik, hogy semmi nehézség nincs az autóvezetés megtanulásában, hiszen olyan sokan vezetnek valamilyen járművet, nem lehet túl ördöngős dolog. Ugyanakkor számtalanszor hallani arról is, hogy valaki már az ötvenedik, hatvanadik óráját vezeti oktató mellett, és még mindig nagyon messze van a vizsgától.

Hogy lehet ez?

A válasz az emberi képességek különbségében keresendő. Általában azok tanulnak meg könnyebben vezetni, akik:

• már utasként is rendszeresen megfigyelik, hogyan vezetnek mások
  • jó mozgáskoordinációval rendelkeznek, például zenélnek, táncolnak, vagy sportolnak
  • jó a térérzékelésük, így el is tudják képzelni a jármű mozgását
  • logikusan tudnak gondolkodni, következetesek és jól tudnak összpontosítani
  • nem keverik a jobb és bal kezüket, és helyesen tudnak tájékozódni
  • valamennyi műszaki érzékkel rendelkeznek stb.

Természetesen nem lehet általánosítani, és léteznek kivételek is, de ezeket a megállapításokat sok-sok év tapasztalatai alapján merem kijelenteni.

TUDD MEG MILYEN VEZETŐ LESZEL!

Egy játékra hívlak, hogy megtudhasd, mire számíthatsz majd, amikor vezetni tanulsz. Összeállítottam egy kérdéssort, amire, ha őszintén válaszolsz, akkor összevetem ezeket az előtted hozzánk járt több ezer tanuló adataival, és megpróbálom megjósolni mire számíthatsz, amikor majd elkezded a tanulást.

A válaszaid alapján elsősorban azt tudom majd elmondani, hogy mennyi idő alatt végezhetsz, milyen tanulási és vizsgaeredményekre számíthatsz, mennyibe fog mindez számodra kerülni, és hogy mennyire válhatsz majd jó autóvezetővé.

CSAK NÁLUNK!

A kérdőív kitöltése után néhány napos türelmedet kérem, mert minden egyes kérdéssort személyenként elemzek ki.